ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το Εργαστήριο Έρευνας Δυσλεξίας και ο Τομέας Ψυχολογίας του Τμήματος Φιλοσοφίας-Παιδαγωγικής-Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και το Τμήμα Λογοθεραπείας του Α.Τ.Ε.Ι. Πάτρας θα πραγματοποιήσουν την Τετάρτη 25 και την Πέμπτη 26 Ιουνίου 2008 , στο Αμφιθέατρο της Κεντρικής Βιβλιοθήκης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (2 ος όροφος), Επιστημονική Διημερίδα με τίτλο: " Η Δυσλεξία στην Κοινωνία της Γνώσης και της Πληροφορίας ".

Οι εργασίες της οικείας Διημερίδας, απευθύνονται στους μεταπτυχιακούς και προπτυχιακούς φοιτητές των κοινωνικών επιστημών, στους ειδικούς επαγγελματίες στο χώρο αυτό, στους εκπαιδευτικούς, στους γονείς, και άλλους ενδιαφερομένους.

Εκτιμάται ότι τα συμπεράσματα των εργασιών της διημερίδας θα διευρύνουν τις γνώσεις των συνέδρων στο χώρο της δυσλεξίας και θα τους ευαισθητοποιήσουν περισσότερο σε οικεία θέματα, έτσι ώστε οι μαθητές και φοιτητές με δυσλεξία να καταστούν πλέον ενεργοί και δημιουργικοί πολίτες στη σύγχρονη κοινωνία του ανθρώπου.

Έναρξη εργασιών: Τετάρτη 25 Ιουνίου 2008, ώρα 17:00.

Στους συμμετέχοντες θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης.

Ο Πρόεδρος

της Οργανωτικής Επιτροπής

Δημήτρης Στασινός

Καθηγητής

Διευθυντής Π.Μ.Σ.

Πληροφορίες:

Βάσω Ανδρούτσου

ΕΤΕΠ - Βιβλιοθηκονόμος

Τηλ.: 265 10 95 780

FAX: 265 10 95 827

e-mail: vandrout@uoi.gr

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στο συνημμένο αρχείο.